KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395280
*
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 16:06:10
1
300 kr
3/8 15:59:49
2
450 kr
3/8 20:39:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Sven Hellquist
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 16:06:10 | 1 | 300 kr |
3/8 15:59:49 | 2 | 450 kr |
3/8 20:39:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37